dariusz.staropietka.com ▸ blogRSS Feed


Prośba o wycofanie poparcia ustawy

Szanowni Państwo,

jako obywatel Polski zwracam się z prośbą o o wycofanie poparcia ustawy o zmianach w Sądzie Najwyższym.

Jestem osobą żywo zainteresowaną sprawnym działaniem sądownictwa, ponieważ aktualnie sam uczestniczę w sporze toczącym się przed Sądem. Nie uważam jednak, żeby projektowane przez Państwa zmiany w jakikolwiek sposób mogły usprawnić postępowanie, czy wpłynąć na jego jakość. Wręcz przeciwnie - nie upatruję w ich inicjacji niczego innego, jak prywatnych pobudek posła Kaczyńskiego. Oczywiście jestem za reformą sądownictwa i jego procedur, ale w żadnym razie za ingerencją w skład, czy próbami wywierania nacisków na składy sędziowskie, czy procedury wyboru tychże.

To prawda, nie głosowałem na Państwa obóz polityczny. Nie mniej jednak, od Państwa - jako wybranych przez część Narodu reprezentantów oczekiwałbym uczciwości i działań w oparciu o Konstytucję, na którą Państwo ślubowaliście. Nie może być bowiem tak, że z powodu czyjegokolwiek nakazu, w imię rzekomej woli Suwerena, łamiecie podstawowe prawa i gwarancje, jakich udziela obywatelom właśnie Konstytucja. Wolność jest wszędzie tam, gdzie przestrzegane są normy prawne, a człowiek ma prawo decydowania o swoim życiu bez ingerencji w nie władzy. Dokonywanie zmian w ustroju Sądów Powszechnych i Sądu Najwyższego jest taką ingerencją.

Dlatego też apeluję do Państwa: wycofajcie swoje poparcie, jeszcze jest na to szansa. Proszę, żebyście Państwo wykazali się odpowiedzialnością za życie obywateli Polski.

Z poważaniem,

Dariusz Staropiętka
Adresaci (@ 13:03): 49 posłów wnioskodawców, podpisanych pod projektem ustawy o Sądzie Najwyższym:

Waldemar Andzel; Jan Krzysztof Ardanowski; Ryszard Bartosik; Barbara Bartuś; Włodzimierz Bernacki; Joanna Borowiak; Waldemar Buda; Krzysztof Czabański; Przemysław Czarnecki; Witold Czarnecki; Arkadiusz Czartoryski; Antoni Duda; Elżbieta Duda; Barbara Dziuk; Andrzej Gawron; Szymon Giżyński; Kazimierz Gołojuch; Jerzy Gosiewski; Piotr Kaleta; Jan Kilian; Lech Kołakowski; Leonard Krasulski; Elżbieta Kruk; Jacek Kurzępa; Joanna Lichocka; Andrzej Matusiewicz; Mieczysław Miazga; Aleksander Mrówczyński; Wojciech Murdzek; Piotr Olszówka; Stanisław Piotrowicz; Piotr Pyzik; Urszula Rusecka; Bogdan Rzońca; Edward Siarka; Wojciech Skurkiewicz; Czesław Sobierajski; Dariusz Starzycki; Jolanta Szczypińska; Jarosław Szlachetka; Andrzej Szlachta; Ewa Szymańska; Szymon Szynkowski vel Sęk; Jacek Świat; Sylwester Tułajew; Piotr Uściński; Krystyna Wróblewska; Bartłomiej Wróblewski; Maria Zuba.