dariusz.staropietka.com ▸ Akademia UltramixRSS Feed


Promocja muzyczna na You Tube

W promocji należy być inteligentnym i twórczym. W odniesieniu do muzyki w skrócie chodzi o znalezienie powodu dla którego ludzie powinni słuchać Twojej muzyki. Jasne, że dobra muzyka i dobry wygląd są pomocne, ale trzeba przecież także dotrzeć jakoś do społeczeństwa. Dlatego też - namawiam - bądź sobą, bądź kreatywny, a w krótkim czasie zobaczysz rezultaty!

Jeśli grasz, czy śpiewasz, najprościej kupić kamerkę video, nagrać na żywo kilka utworów i opublikować je w portalu You Tube. Staraj się unikać urządzeń no-name, stawiaj na sprawdzone i przetestowane rozwiązania. Kup choćby niedrogą (ok. 150PLN) kamerkę Logitech HD720.

Oczywiście można poprzestać tylko na kręceniu filmów i ich wrzucaniu (licząc na łut szczęścia, warto jednak odwiedzić kilkanaście różnych profili i zaprosić ich właścicieli na swój kanał. Jeśli "zaskoczy" - zostaniesz "zasubskrybuowany", albo "polubiony", a dzięki temu sieć Twoich fanów zacznie się powiększać.

Nagrywając materiał, warto zwracać się bezpośrednio do potencjalnych oglądających. Warto opowiadać im, dlaczego dany utwór jest dla Was ważny, a nawet jak minął Wam kolejny dzień. To ważne, bo widzowie najbardziej nie lubią zadzierania nosa. Kochają za to dystans, poczucie humoru i dobrą muzykę.

Na YT bez trudu można odnaleźć setki (jeśli nie tysiące) dobrze śpiewających i wyglądających ludzi. Tych, których dzisiaj Wam pokażę - choć ich nie znam i nigdy nawet nie zamieniłem z nimi ani słowa - po prostu lubię.

Update 2019: Po latach od napisania niniejszego tekstu, zaskakuje poziom produkcji prezentowanych w serwisie YT materiałów, prawda?