dariusz.staropietka.com ▸ Historia Ultramix RecordsRSS Feed


Historia Ultramix Records - Pt2

W marcu 2007 roku zbratałem się z cyfrowym światem "Second Life", gdzie pełniłem funkcję Art-Directora w projekcie "Polish Arena". Produkowałem tam eventy muzyczne i spektakle teatralne. Wspomnieć można choćby serie koncertów - "Zaduszkowy", "Jesienny", "Pożegnalny Jarosława Kukulskiego", liczne eventy karaoke, koncerty konkretnych Artystów - Agaty Werner czy Kresimira Horvata. Często, tak jak w przypadku Kresimira, prawdziwy koncert (który mógłbym transmitować) się nie odbywał, a dla potrzeb realizacji eventu otrzymywałem od Artysty, lub z wytwórni studyjne nagrania oraz dodatkowe "nagrywki". Dzięki znakomitym umiejętnościom, jakie posiadam, ich adaptacja do formatu koncertowego nie stanowiła najmniejszego problemu, czego dowodem są poniższe nagrania.

Koncert Jesienny Polish Arena (skrót)

Koncert Zaduszkowy Polish Arena (skrót)

Prowadziłem również transmisje realnych eventów z trójmiejskiego klubu "69". W Sopocie występowali na żywo m.in. Maria Sadowska, Rozalla, Dick4Dick, a cyfrowe wersje eventów odbywały się w tym samym czasie na scenach "Polish Arena" w "Second Life". W Second Life udało mi się trochę pośpiewać, m.in. jako Jacek Zehetbauer na festiwalu "Second Woodstock", a także trochę pomiksować w różnych klubach tworzonych przez bywalców cyfrowego świata. Miałem tę ogromną przyjemność i przywilej pracować ze świetnymi ludźmi - m.in. z Magdą Turowską, Adamem Kałużnym, i wieloma innymi, których prawdziwych imion i nazwisk (jak to w cyfrowym świecie bywa) nawet nie znam. Fakt jednak, że było to czas, który wspominam z sentymentem oraz dowód na to, że posiadając umiejętności produkcji dźwięku, można je wykorzystywać nie tylko w produkcji remixów, bo i na potrzeby słuchowisk, czy ogólnie cyfrowego świata.

Konsorcjum zakończyło swoje działanie z końcem grudnia 2009r. tracąc płynność finansową po wypowiedzeniu warunków umowy przez ZAiKS. W ten sposób zakończył się pewien etap mojego życia, choć niezmiennie do tej pory pracuję z dźwiękiem, muzyką i Artystami. W 2013 roku, dla Radio Aspekt wyprodukowałem 20 odcinków programu "Cover Up!", zdążyłem zakumplować się ze zjawiskową Izą Erenc (taaaaa! Metallic Luster!).

Jacek Hustler & Iza Erenc - Cover Up! Promo

Dwa lata później rozpocząłem produkcję kolejnego miksowanego programu 4BO - "The Rhythmix AC" (160 odcinków). Powiedzieć można, że do tej pory wyprodukowałem setki godzin najróżniejszych dźwięków. Wciąż mam nieustający apetyt na wiele więcej!

Obecnie zajmuję się zawodowo multimediami - zwłaszcza grafiką i "łebmasterką". Co będzie dalej? Czas pokaże.